pypliu ukis duonos kepimas

 

1 dienos kelionė vaikų/moksleivių grupėms po Lietuvą

Dėl išsamesnės informacijos maloniai prašome kreiptis el. paštu info@adrevita.lt arba telefonu +370 655 75345

SUNKIŲJŲ DARBŲ KALĖJIMO, FARMACIJOS IR DUONOS KEPIMO PASLAPTYS 1 d.

Vieta: KAUNAS
Trukmė: 1 dienos kelionė moksleivių grupėms po Lietuvą
Kaina: Priklauso nuo keliaujančiųjų skaičiaus skaičiaus, išvykimo vietos, datos

 

Išvykstame į Kauną. Miestas augo iš gyvenvietės įsikūrusios Nemuno ir Neries santakoje ir kur 1361 m. kryžiuočių antpuoliams atremti XIII a. pabaigoje buvo pastatyta mūro pilis. 1408 m. Vytautas suteikė Kauno miestui Magdeburgo teises. 1441 m. pasirašius Hanzos sutartį, miestas sparčiai vystėsi ir jau XVI a. Kaunas tapo vienas iš geriausiai suformuotų Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės miestų.
XVII-XIX amžiai miesta niokojo karai, epidemijos, gaisrai. Iki 1919 metų Kaune šeimininkavo įvairių tautų ir valdžių (Lietuvos komunistų, pilsudskinės Lenkijos, Vokietijos) atstovai. 1920 m. Vilnių okupavus Lenkijai, Kaunas tapo laikinąja sostine ir svarbiausiu Lietuvos miestu. Nepriklausomybės metais Kaunas stipriai išsiplėtė, padaugėjo gyventojų, suklestėjo statyba, pramonė, buvo vystoma daugelis svarbiausių Lietuvos pramonės šakų.
Po karo Kaunas tapo antruoju pagal dydį ir gyventojų skaičių Lietuvos miestu. Sparčiai imtasi atstatinėti karo nuniokotą miestą. Žmonės kovojo su sovietinę valdžią. Vienas garsiau nuskambėjusių viešų protestų prieš sovietinę valdžią buvo R.Kalantos susideginimas 1972 m. Kauno miesto sodelyje priešais Muzikinį teatrą.
Po Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimo Kaunui atsivėrė visokeriopos plėtros ir bendradarbiavimo su užsienio valstybių miestais galimybės.

Aplankome Kauno IX forto muziejų, kur susipažinsime su Kauno tvirtovės IX forto istorija, gynybinio įtvirtinimo funkcijomis bei nacių ir sovietų okupacijų Lietuvoje laikotarpiais. Edukacinio užsiėmimo ,,IX fortas – Kauno sunkiųjų darbų kalėjimo skyrius“ metu daugiau sužinosime apie IX forto istorinį laikotarpį, kai jame veikė Kauno sunkiųjų darbų kalėjimo filialas, kalėjimo kamerose pristatoma kalinių buitis ir kasdienybė. Gautas žinias įtvirtinsime atliekant komandines bei individualias užduotis.
Pasivakščiosime po Kauno senamiestį: Kauno pilis, Kunigų seminarija, Rotušės aikštė.
Aplankysime Medicinos ir farmacijos istorijos muziejų ir ekspozicijoje pamatysime pavaizduota XIX a. pabaigos – XX a. pradžios Lietuvos miesto vaistinė. Sužinosime, kaip būdavo priimami lankytojai, parduodami vaistai ir farmacinės prekės, kaip būdavo gaminami užpilai bei nuovirai, plaunami ir džiovinami indai, distiliuojamas vanduo.
Kepam duona – pamokėlės metu susipažinsime su duonos kepimo paslaptimis nuo sėjos iki tešlos užmaišymo. Pamatysime, kaip yra raugiama, maišoma ir kepama tikra lietuviška duona. Visi suformuosime savo kepaliuką ir pašausime jį į tradicinę duonkepę krosnį, o iškeptą duonelę parsivešime namo.
Išvykimas namo.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
Kelionė patogiu autobusu;
Kelionės vadovo paslaugos;
Ekskursinė programa;
Kelionės dokumentų sutvarkymas.

Į kainą neįskaičiuota:
Bilietai į mokamus objektus, edukacinės pamokos ir t.t.

Pastabos:
Lankomų objektų eiliškumas kelionės metu gali keistis.
Kelionės vadovas ekskursijų muziejuose neveda.
Pateiktas kelionės maršrutas gali būti koreguojamas pagal Jūsų individualų užsakymą arba organizuota kelionė Jūsų pasiūlytu maršrutu.

Kiti lankytini objektai šiame maršrute: Kauno miesto muziejus, Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, Mykolo Žilinsko dailės galerija, Istorinė LR Prezidentūra, Keramikos muziejus, Adelės ir Pauliaus Galaunių namai, Kauno Pilis, A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejus, Liudo Truikio ir Marijonos Rakauskaitės memorialinis muziejus, Juozo Zikaro memorialinis muziejus, Tado Ivanausko zoologijos muziejus, Zoologijos sodas, Lietuvos švietimo istorijos muziejus, Balio ir Vandos Sruogų namai-muziejus, Maironio lietuvių literatūros muziejus, Juozo Grušo memorialinis muziejus, Juozo Tumo-Vaižganto memorialinis muziejus, Vytauto Didžiojo karo muziejus, Vaikų literatūros muziejus, Salomėjos Nėries memorialinis muziejus, M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos muziejus, Juozo Gruodžio memorialinis muziejus, Lietuvos liaudies buities muziejus, P. Stulgos lietuvių tautinės muzikos instrumentų muziejus, Kauno technologijos universiteto muziejus, Lietuvos banko Pinigų muziejaus filialas Kaune, Kauno tvirtovės VII fortas, Brangakmenių (Gemologijos) muziejus, Lietuvos sporto muziejus, Ryšių istorijos muziejus, Lietuvos aviacijos muziejus.

Kitos edukacinės programos: ,, Surask ginkluotės pozicijas Kauno IX forto požemiuose“, ,, Ką žinau apie Kauno tvirtovę?“, ,, Kas greičiau suras išėjimą iš IX forto požemių?“, ,, Holokaustas Kauno IX forte II pasaulinio karo metu“.

Dėl išsamesnės informacijos maloniai prašome kreiptis el. paštu info@adrevita.lt arba telefonu +370 655 75345

Pažintines keliones