graikija.atenai

 

Užsakant kelionę mūsų kelionių agentūroje (internetu arba biure), nuo kelionės kainos taikoma papildoma 6 % nuolaida !

 

KELIONĖS DATA IR KAINA ASMENIUI DVIVIEČIAME KAMBARYJE:

2018.09.26    vietų yra - nuo 879 €

Dėl išsamesnės informacijos ir rezervacijos maloniai prašome kreiptis el. paštu info@adrevita.lt arba telefonu +370 655 75345

Graikija aplankant garsiuosius Meteorų vienuolynus 8 d.

Vieta: Graikija aplankant garsiuosius Meteorų vienuolynus
Trukmė: 8 d.
Kaina: nuo 879.00 Eur

 

Kelionės privalumai

 • Antikinės kultūros  specialistė N.Lūžienė.
 • Kelionės pratęsimas  -  poilsis prie Egėjo jūros.
 • 7 nakvynės viešbučiuose su 7 pusryčiais ir 5 vakarienėmis.

Kelionės programa

1 diena

Skrydis Vilnius – Europos miestas – Atėnai.  Atvykimas į Atėnų oro uostą. Išvykimas link Meteorų vienuolynų. Važiuojant keliu nuo Trikalos Kalambakos link, lygumoje tarsi iš niekur išnyra grupė masyvių smiltainio uolų. Uolų viršūnėse, kvapą gniaužiančiame aukštyje, stovi Meteorų (išvertus iš graikų kalbos – „virš kalnų“) vienuolynai. Iki šiol lieka mįslė, kaip tokioje vietoje buvo pastatyti šie statiniai.  Nakvynė viešbutyje.

2 diena

Pusryčiai. Meteorai. Lankymasis bizantiškų ikonų dirbtuvėje: galimybė susipažinti su meistrų darbu ir įsigyti jų kūrinių. Ekskursija po unikalų dvasinio gyvenimo centrą – *Meteorų vienuolynus. Tai vieta, kurią patys graikai laiko aštuntuoju pasaulio stebuklu. Pagal galimybę Didžiojo Meteorono, Šv.Varlamo ar Šv.Stepono vienuolynų lankymas. Įspūdingos uolos, puikūs panoraminiai vaizdai, Kretos ir Makedonijos mokyklų meistrų freskos, pažintis su vienuolių gyvenimu ir buitimi. Išvykimas į Delfus. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

3 diena

Pusryčiai. Delfai - religinis antikinės Graikijos centras, įsikūręs vaizdingame Parnaso kalno šlaite. Delfuose pranašaudavo pats Saulės, šviesos ir tiesos dievas Apolonas, kuris savo ištarmes perduodavo per šventikę Pitiją. Lankymasis Delfų *šventavietėje: šventasis kelias, graikų miestų ir salų lobynai, pasaulio bamba, dievo Apolono šventyklos liekanos, Dioniso teatras, Pitinių žaidynių stadionas, Kastalijos šaltinis. Delfų *muziejus. Kelionė į Olimpiją. Olimpija - viena pagrindinių antikinės Graikijos šventaviečių, kur Antikos laikais vykdavo žymiausios sportinės žaidynės. Lankymasis Olimpijos *archeologinėje vietovėje: palestros ir gimnasionai – atletų treniruočių vietos, Heros šventykla, prieš kurią uždegama Olimpinių žaidynių ugnis, Dzeuso šventykla, kurioje buvo vienas iš septynių antikos stebuklų – Feidijo darbo Dzeuso skulptūra, olimpinis stadionas – garsiųjų olimpinių žaidynių vieta, Filipeionas – atletų viešbutis.Vakarinis pasivaikščiojimas Olimpijos mietelyje, garsėjančiame ne vien suvenyrų parduotuvėlėmis, bet ir modernaus graikų meno salonais, kurie atskleis jums ne tik antikinės Graikijos paveldą, bet ir šiuolaikinę jo interpretaciją. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

4 diena

Pusryčiai. Kelionė iš Olimpijos vaizdingu Arkadijos kalnynu.  Atvykimas į senąją Argolidę: Homero apdainuoti karališkieji *Mikėnai – vienas iš seniausių Europos civilizacijos lopšių. Liūtų vartai bei senosios tvirtovės sienos, rūmų ir valdovo menės liekanos, unikalios kapavietės tolosai, Atrėjo lobynas. Turtinga Mikėnų *muziejaus ekspozicija. Važiuodami vaizdingais Peloponeso keliais, pasieksite garsiausią antikoje gydymo dievo Asklepijo kulto centrą *Epidaurą, kuriame šalia buvusios gydyklos yra geriausiai išlikęs IVa.pr.Kr. graikų teatras. Garsus graikų keliautojas Pausanijas, apsilankęs Epidaure, parašė: „Grožiu bei harmonija su Epidauro teatru negali rungtyniauti jokio architekto darbas“. Nuo 1954 m. kasmet imtas rengti Epidauro dramos festivalis, leidžiantis šių dienų žiūrovui išbandyti senas akmens sėdynes ir teatro akustiką, pasigrožėti gamtiniu scenovaizdžiu ir įvertinti beveik prieš 2500 metų parašytų dramų šiuolaikinį pastatymą. Sustojate prie įspūdingo technikos paminklo Korinto kanalo, jungiančio Egėjo ir Jonijos jūras. XIX a. iškastas 6,3 km ilgio ir 24 m pločio kanalas 400 km sutrumpino kelią laivams, kuriems nebereikėjo apiplaukti Peloponeso pusiasalio. Vakare atvykimas į Atėnus. Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

5 diena

Pusryčiai.  Atėnai – vienas seniausių pasaulio miestų. Pažintis su antikine Atėnų praeitimi: *Akropolis – klasikos laikų šventyklų kompleksas: svarbiausia Akropolio šventykla – Partenonas, Atėnės Nikės šventykla, Erechtėjonas su kariatidėmis; Dioniso teatras – pirmasis akmeninis Graikijos teatras; Agora – pagrindinė miesto aikštė, pilietinio gyvenimo centras. Pasivaikščiojimas po Plaką – šurmuliuojantį Atėnų senamiestį. Laisvas laikas, kurio metu galima paragauti graikiškos virtuvės patiekalų, pasivaikščioti prekybinėmis Atėnės, Hermio arba Eolo gatvėmis, apsilankyti triukšmingame ir spalvingame miesto turguje. Lankomas nacionalinis archeologijos *muziejus – turtingiausios antikinės skulptūros ir keramikos kolekcijos. Vakarą siūlome praleisti tavernoje  (graikų virtuvė ir nacionalinę graikų muziką bei šokius pristatanti programa už papildomą mokestį). Nakvynė viešbutyje.

6 diena

Pusryčiai.   Atėnai: pažintis su moderniuoju miestu – Olimpinis stadionas, kuriame  1896m. vyko pirmosios šiuolaikinės olimpinės žaidynės, Dzeuso Olimpiečio šventykla, Nacionalinis parkas, Zapeionas, Konstitucijos aikštė, Nežinomo kareivio kapas ir sargybos pasikeitimo ceremonija. Pasirinktinai siūlome aplankyti Bizantijos *muziejų, Kikladų meno *muziejų arba pakilti į Likabeto kalną ir pasigrožėti miesto panorama. Laisvas laikas. Popiet  (apie 16 val.) **išvyka vaizdingomis Atikos pakrantėmis į Suniono iškyšulį prie *Poseidono šventyklos, išlikusios iš V a.pr.Kr. Poseidono šventykla pastatyta ant uolingos kalvos viršūnės su didingu vaizdu į Egėjo jūrą. Sunionas garsėja nepakartojamais saulėlydžiais, kuriais kitados žavėjosi garsus anglų poetas lordas Baironas.  Vakarienė. Nakvynė viešbutyje.

7 diena

Pusryčiai. Laisva diena Atėnuose arba **kruizas laivu į Eginos, Idros, Poros salas. Kruizo metu klausotės gyvos graikiškos muzikos ir šokate ugningąjį sirtakį. Pasak legendos, Poseidonas atidavė Delfus Apolonui mainais į Poro salą. Ši sala stebina gamtos grožiu ir traukia atostogauti ne tik graikus, bet ir atvykstančius užsieniečius. Hydros sala pribloškia unikalia architektūra ir dramatišku kraštovaizdžiu. Jaukių ir menininkų pamėgtų salų siauras ir akmenimis grįstas gatveles tyrinėjate pėsčiomis arba nešami tradicinės transporto priemonės – asiliuko. Prieplaukoj gausu kavinukių ir suvenyrų parduotuvėlių. Akmens amžiuje apgyvendinta Eginos sala traukia turistus turtinga istorija ir nuostabiomis pistacijų bei alyvmedžių plantacijomis. Salos įžymybės – Šv. Nektarijaus vienuolynas ir Afaijos bažnytėlė. Vakare parplaukiate į Atėnus.  Vakarienė.  Nakvynė viešbutyje.

8 diena

Pusryčiai (pusryčių paketas). Pervežimas į Atėnų oro uostą. Skrydis Atėnai – Europos miestas – Vilnius.

Įskaičiuota į kelionės kainą

 • 7 nakvynės su pusryčiais viešbučiuose,
 • 5 vakarienės,
 • lietuviškai kalbančio kelionės vadovo, vykstančio kartu su grupe iš Lietuvos paslaugos,
 • ekskursinė programa,
 • visi pervežimai pagal programą,
 • kelionės dokumentų sutvarkymas.

Neįskaičiuota į kelionės kainą

 • Lėktuvo bilietai Vilnius – Atėnai – Vilnius; medicininių išlaidų draudimas užsienyje, kai kurių lankomų vietovių ir objektų gidų paslaugos (ne lietuvių kalba), pietūs, arbatpinigiai, miestų turistiniai mokesčiai, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos. Mokamos išvykos:  kruizas po Graikijos salas – apie 85 EUR; ekskursija į Suniono iškyšulį – apie 25 EUR
 • *MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI: ~115 – 130 eur

Svarbu

Po ekskursinės programos yra galimybė užsisakyti individualų poilsį kurorte prie Egėjo jūros (derinama iš anksto Lietuvoje).

KELIONIŲ ORGANIZATORIUS įsipareigoja vykdyti visas keliones, pažymėtas garantuoto išvykimo ženklu. Minimalus keliautojų skaičius lėktuvu – 15 asm.. Jei vyksta mažesnis keliautojų skaičius, kelionės kaina gali keistis. Apie kainos pasikeitimą informuosime ne vėliau kaip likus 14 dienų iki kelionės pradžios.

Lėktuvo bilietai nekeičiami ir negrąžinami. Pinigai už juos negrąžinami. Pavardės keitimas už papildomą mokestį. Keičiantis lėktuvo bilietų kainoms, kelionės kaina gali keistis.

Pageidaujantys užsisakyti galimybę gabenti papildomą bagažo vienetą apie tai privalo pranešti kelionės užsakymo metu.

Kelionių organizatorius gali keisti kelionės programą, atsižvelgdamas į grupės pageidavimus ir objektyvias sąlygas.

Mokamų objektų lankymo tvarka, skaičius ir įėjimo bilietų kaina gali kisti, kelionės vadovas muziejuose ekskursijų neveda.

Papildoma informacija

DOKUMENTAI

LR asmens tapatybės kortelė arba LR pasas, galiojantys ne mažiau kaip 3 mėnesius po kelionės pabaigos (ir suaugusiems, ir vaikams). Ne Lietuvos Respublikos piliečiams rekomenduojame informaciją apie reikalingus dokumentus ir sienų kirtimo tvarką pasitikrinti Migracijos departamente arba Užsienio reikalų ministerijoje.

KELIONIŲ ORGANIZATORIUS  NEATSAKO UŽ PASIENIO PAREIGŪNŲ VEIKSMUS.

Vykstant į kelionę rekomenduojame turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Vykstant į šią kelionę galioja ir Europos sveikatos draudimo kortelė (daugiau informacijos apie išdavimą, sąlygas ir apribojimus www.vlk.lt). Taip pat rekomenduojame įsigyti neįvykusios kelionės draudimą (ne vėliau kaip 21d. iki kelionės pradžios, mokant galutinę kelionės kainą).

Pažintines keliones