baltarusija.gardinas

 

Užsakant kelionę mūsų kelionių agentūroje (internetu) ir apmokant internetu, nuo kelionės kainos taikoma papildoma
5 % nuolaida !

KELIONĖS DATA:

Dėl išsamesnės informacijos ir rezervacijos maloniai prašome kreiptis el. paštu info@adrevita.lt arba telefonu +370 655 75345

Gardinas – miestas muziejus ant Nemuno kranto 2 d.

Vieta: Gardinas - miestas muziejus ant Nemuno kranto
Trukmė: 2 d.
Kaina: nuo 71.10 Eur

 

Gardinas – miestas muziejus ant nemuno kranto trijų tautų lopšys – Augustavo kanalas

Kelionės programa

1 diena

Išvykimas iš Lietuvos. Kelionė į Baltarusiją. Atvykimas į vieną seniausių Baltarusijos miestų – Gardiną, kuriame Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ištakos, kuriame patyrė agoniją ir nustojo egzistuoti Lenkijos Karalystė ir Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė. Senovinis Gardinas vadinamas miestu – muziejumi. Čia, skirtingai nuo daugumos Baltarusijos miestų, išsaugoti architektūros paminklai beveik visų stilių – nuo gotikos iki konstruktyvizmo. Dėl savo gražios architektūros, miestas XVIa. buvo įtrauktas į G.Brauno Kelno enciklopediją. Ekskursija po miestą. Apžiūrime dvi Gardino pilis* – Senoji (statyta Vytauto) ir Naujoji (XVIIa.) stūksančios ant gretimų kalvų Nemuno pakrantėje. Naujojoje pilyje 1726m. pastatytame atskirame pastate posėdžiaudavo LDK Ponų Taryba, rinkdavosi LDK ir Abiejų Tautų Respublikos seimai, veikė LDK iždo komisija, Lietuvos Vyriausiasis Tribunolas. Senamiestyje aplankome Bernardinų vienuolyną su šv.Kryžiaus atradimo bažnyčia. Bažnyčios architektūroje įžvelgiami gotikos, renesanso ir baroko stiliai. Lankome Gardino jėzuitų ansamblį, užimantį visą miesto kvartalą, kurį sudaro Šv.Pranciškaus Ksavero bažnyčia, kolegijos ir gyvenamieji, ūkiniai pastatai, sodas, vaistinė (įsteigta 1687m, veikianti ir dabar). Apžiūrime Šv.Pranciškaus Ksavero bažnyčią, vieną įspūdingiausių brandžiojo – vėlyvojo baroko sakralinės architektūros paminklų LDK, savo dydžiu, architektūra ir reikšme prilygstančią kitoms dviems svarbiausioms jėzuitų šventykloms LDK – Krokuvos ir Vilniaus. Taip pat aplankome Didžiąją (Choralinę) Sinagogą*. Tai moderno stiliaus, trijų aukštų, kvadratinio plano su dviem bokštais pastatas. Ant stataus Nemuno šlaito apžiūrime Šv.Boriso ir Glebo (Koložos) cerkvę, unikalų bizantinės architektūros pastatą, vieną seniausių sakralinių paminklų dabartinės Baltarusijos ir buvusios LDK teritorijoje. Laisvas laikas senamiestyje. Grupės pageidavimu, esant galimybei, teatro lankymas. Nakvynė viešbutyje.

2 diena

Pusryčiai. Kelionė į Naumovičius, kurių apylinkėse yra įkurtas vienas didžiausių Gardino fortų* – Nr.2. 1915m. šiame forte vyko mūšiai. Antrojo pasaulinio karo metais fašistai šioje vietoje įrengė taikių Gardino gyventojų bei karo belaisvių sušaudymo vietą. Apžiūrime paminklinį kryžių su plokšte, ant kurios iškalti aukų vardai ir motinos, kuri sielvartauja dėl daugiau nei 3 tūkstančių čia sušaudytų žmonių, skulptūrą. Kelionė į Sopockine – aplankome Mergelės Marijos Apsireiškimo bažnyčią, kurią pagal padavimą 1612m. pastatė magnatas J.Valavičius. Kelionės kulminacija kelionė prie Augustavo kanalo**, jungiančio Vyslos ir Nemuno baseinus per Bebros upę, Mėtos ežerą ir Juodosios Ančios vagą. Šis kanalas yra hidrotechnikos paminklas. Atvykimas prie vieno iš geriausiai išlikusių „Dembrovkos“ šliuzo. Plaukimas per Augustavo kanalo šliuzą*. Po įspūdingo pasiplaukioji išvykimas į Lietuvą. Vėlai vakare grįžimas.

Atstumas

Kelionės metu nuvažiuojama ~ 400 km

Įskaičiuota į kelionės kainą

  • Kelionė autobusu,
  • 1 nakvynė viešbutyje su pusryčiais,
  • grupės vadovo paslaugos,
  • ekskursinė programa,
  • kelionės dokumentų sutvarkymas,
  • vietinis gidas rusų arba lietuvių kalba (pageidaujantiems kelionės vadovas verčia).

Neįskaičiuota į kelionės kainą

  • Medicininių išlaidų draudimas užsienyje, kai kurių vietovių ir objektų gidų paslaugos (ne lietuvių kalba), arbatpinigiai, pietūs, vakarienės, asmeninės ir kitos nepaminėtos išlaidos, bilietai į mokamus objektus, papildomos paslaugos.
  • Bevizio įvažiavimo į Baltarusiją mokestis ~5 EUR.
  • *MOKAMIEMS OBJEKTAMS TURĖTI: ~15 20 EUR.

Svarbu

2018 10 13**, 27**

(**) PAŽYMĖTOMIS DATOMIS **plaukimas Augustavo kanalu neorganizuojamas.

KELIONIŲ ORGANIZATORIUS įsipareigoja vykdyti visas keliones, pažymėtas garantuoto išvykimo ženklu. Minimalus keliautojų skaičius – 25 asm. Jei vyksta mažesnis keliautojų skaičius, kelionės kaina gali keistis. Apie kainos pasikeitimą informuosime ne vėliau kaip likus 14 dienų iki kelionės pradžios.

Papildoma informacija

DOKUMENTAI

LR pasas, galiojantis ne mažiau kaip 3 mėnesius po kelionės pabaigos (ir suaugusiems, ir vaikams). Ne Lietuvos Respublikos piliečiams rekomenduojame informaciją apie reikalingus dokumentus ir sienų kirtimo tvarką pasitikrinti Migracijos departamente arba Užsienio reikalų ministerijoje.

KELIONIŲ ORGANIZATORIUS NEATSAKO UŽ PASIENIO PAREIGŪNŲ VEIKSMUS.

Vykstant į kelionę būtina turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Vykstant į šią kelionę Europos sveikatos draudimo kortelė negalioja. Taip pat rekomenduojame įsigyti neįvykusios kelionės draudimą (ne vėliau kaip 21d. iki kelionės pradžios, mokant galutinę kelionės kainą).

Pažintines keliones